Spaarrekeningen vergelijken

Je kunt spaarrekeningen vergelijken door te kijken naar de rente die je ontvangt. Er is een basisrente en een getrouwheidspremie.

De getrouwheidspremie krijg je alleen als je een bepaald bedrag het hele jaar op de spaarrekening laat staan.
Stel dat je bijvoorbeeld €1.000 op de rekening hebt staan, je haalt in juni €500 af en zet in juli weer €500 terug op de rekening. Je hebt wel weer €1.000 op de rekening, maar de getrouwheidspremie krijg je alleen over de €500 die er het gehele jaar op heeft gestaan.

Fluctueert het bedrag op je rekening veel, dan ben je beter af met een bank die een hoge basisrente geeft.
Kan je je geld zeker voor langer dan 1 jaar vastzetten, kies dan voor een spaarrekening met de hoogste totale rente (basisrente + getrouwheidspremie).


 

Spaarrekening met de hoogste basisrente
Spaarrekening met de hoogste totale rente
 

MeDirect ME6 Spaarrekening

0,40%

 

 

MeDirect ME3 Spaarrekening

0,30%*

* Rekening met opzegtermijn van 3 maanden

Laatst gecontroleerd op: 08 augustus 2018

Momenteel is Deutsche bank de beste keuze voor beide situaties, ze kloppen de andere banken zowel met de hoogste basisrente als de hoogste totale rente.

Veel banken wijzigen jaarlijks hun voorwaarden en rentepercentages. Als jouw bank de rente verlaagd heeft, kan je beter overstappen naar een andere bank. Al deze spaarrekeningen zijn gratis, dus overstappen loont.


Bank + naam spaarrekeningBasisrenteGetrouwheidspremieTotaalRekening openen
Deutsche Bank DB Saving Plan0,90%0,30%1,20%
MeDirect Fidelity Sparen0,05%0.80%0,85%
Bpost Bank Cocoon Spaarrekening0,40%0,15%0,55%
MeDirect ME6 Spaarrekening0,400%0,40
MeDirect ME3 Spaarrekening0,30%0%0,30%
NIBC Direct Flex rekening0,28%0%0,28%
MeDirect ME1 Spaarrekening0,26%0%0,26%
Santander Consumer Bank Vision0,25%0,10%0,35%
Beobank Step Up spaarrekening0,20%1,00%1,20%
MoneYou Direct Sparen0,20%0%0,20%
Santander Consumer Bank Vision+ plus0,15%0,50%0,65%
Rabobank.be spaarrekening0,15%0,15%0,30%
MoneYou Flex Sparen0,15%0,10%0,25%
CKV Spaarrekening0,10%0,40%0,50%
NIBC Direct spaarrekening0,10%0,10%0,20%
Keytrade Bank Azur0,10%0,10%0,20%
MeDirect Express spaarrekening0,07%0%0,07%
Banca Monte Paschi Belgio Roc0,05%0,50%0,55%
Banca Monte Paschi Belgio Fedeltà0,05%0,45%0,50%
Rabobank.be Plus Account0,05%0,30%0,35%
NIBC Direct getrouwheidsrekening0,05%0,25%0,30%
Keytrade Bank High Fidelity0,05%0,20%0,25%

 

Trackbacks/Pingbacks

  1. Wat zijn trackers? | Bankenvergelijken.be

Geef een reactie

Let op: geld lenen kost ook geld.